Solniczka projekt Wagenfeld - WMF

06/6055/9990
Producent: WMF
Dostępność:
W ciągłej sprzedaży
Cena netto: 12,17 zł 49,90 zł14,97 zł

Solniczka  to najwyższa jakość oraz nowoczesny design. Wykonane ze stali nierdzewnej Cromargan® będą się wspaniale sprawować przez długi czas. Całość posiada niezwykle efektowny kształt, dzięki czemu zachwyci każdego swoim wyglądem. Solniczka i pieprzniczka ustawione są na idealnie dopasowanym stojaku. 


- materiał (stal nierdzewna Cromargan®, tworzywo sztuczne)

Produkty te zaliczają się do klasyki wzornictwa i można je znaleźć w kilku muzeach. Projekty Prof. Wilhelma Wagenfelda, ze szkoły Bauhaus  powstały w ścisłej współpracy z WMF. Celem Wagenfelda była produkcja pięknych kształtów , określonych przez ich funkcjonalność. Nawet po prawie 60 latach skutek jest przekonujący od pierwszego spojrzenia.  Ta kolekcja to produkty powielone w ich oryginalnym kształcie z 1952/53.

"Maksi  i Moritz” to imiona słynnych solniczek i pieprzniczek, które łączą kształt i funkcjonalność w idealnej harmonii. Zwężony kształt szkła dodaje stabilności, przewężenie w połowie wysokości utrzymuje sól i pieprz w stanie sypkim a szeroki wlot ułatwia uzupełnianie zawartości. Po lekkim naciśnięciu zdejmujemy nakrętkę i łatwo możemy naczynia umyć. Solniczka i pieprzniczka są umieszczone na idealnie dopasowanej podstawce wykonanej z jedwabiście satynowanej stali nierdzewne Cromargan.

To samo odnosi się do podstawki do jajka w kształcie charakterystycznej fali . Obszerna powierzchnia  jest wręcz idealna do umieszczania łyżki i skorupek jajka. Wyprodukowane w jednym kawałku kieliszki do jaj są bardzo stabilne i łatwo można je wstawiać jedne w drugie.  Śniadanie w stylu Bauhaus jest uzupełnione maselniczką. Ona także jest bardzo przyjemna w dotyku. Pod przezroczystym plastikowym wieczkiem jest miejsce na 250 masła .

"Maks  i Moritz”, kieliszki do jajka i maselniczka to wszystkie artykuły z kolekcji Prof. Wagenfelda  firmy  WMF.  Wagenfeld łączy klasyczne, ponadczasowe wzornictwo ze sprawdzoną i przetestowaną funkcjonalnością najwyższej jakości.