Maselniczka stalowa projekt Wagenfeld

06/0955/9990
Producent: WMF
Dostępność:
Wysyłamy w ciągu 24-48 godzin
Cena netto: 77,24 zł 99,90 zł95,00 zł
Produkt firmy WMF , najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie, produkującej akcesoria kuchenne wykonane z
niezwykłą starannością, z stali najwyższej jakości i zawsze zaprojektowane przez światowej slawy
projektantów. Kupując produkt firmy WMF dołączysz do grona maksymalnie usatysfakcjonowanych użytkowników.Maselniczka wykonana jest z niezwykle twardej stali nierdzewnej Cromargan - patent WMF  

Pokrywka z przeźroczystego plastiku dorównującego twardością szkłu.

Produkty te zaliczają się do klasyki wzornictwa i można je znaleźć w kilku muzeach. Projekty Prof. Wilhelma Wagenfelda, ze szkoły Bauhaus  powstały w ścisłej współpracy z WMF. Celem Wagenfelda była produkcja pięknych kształtów , określonych przez ich funkcjonalność. Nawet po prawie 60 latach skutek jest przekonujący od pierwszego spojrzenia.  Ta kolekcja to produkty powielone w ich oryginalnym kształcie z 1952/53.

"Maksi  i Moritz” to imiona słynnych solniczek i pieprzniczek, które łączą kształt i funkcjonalność w idealnej harmonii. Zwężony kształt szkła dodaje stabilności, przewężenie w połowie wysokości utrzymuje sól i pieprz w stanie sypkim a szeroki wlot ułatwia uzupełnianie zawartości. Po lekkim naciśnięciu zdejmujemy nakrętkę i łatwo możemy naczynia umyć. Solniczka i pieprzniczka są umieszczone na idealnie dopasowanej podstawce wykonanej z jedwabiście satynowanej stali nierdzewne Cromargan.

To samo odnosi się do podstawki do jajka w kształcie charakterystycznej fali . Obszerna powierzchnia  jest wręcz idealna do umieszczania łyżki i skorupek jajka. Wyprodukowane w jednym kawałku kieliszki do jaj są bardzo stabilne i łatwo można je wstawiać jedne w drugie.  Śniadanie w stylu Bauhaus jest uzupełnione maselniczką. Ona także jest bardzo przyjemna w dotyku. Pod przezroczystym plastikowym wieczkiem jest miejsce na 250 masła .

"Maks  i Moritz”, kieliszki do jajka i maselniczka to wszystkie artykuły z kolekcji Prof. Wagenfelda  firmy  WMF.  Wagenfeld łączy klasyczne, ponadczasowe wzornictwo ze sprawdzoną i przetestowaną funkcjonalnością najwyższej jakości.

prezent